Nadmierne pocenie

Nadmierne pocenie – profilaktyka i leczenie nadpotliwości

Nadmierne pocenie – nowe metody leczenia nadpotliwości

Nadmierne pocenie (nadpotliwość)  jest takim stanem chorobowym, w efekcie którego pocisz się w sposób nadmierny i nieprzewidywalny. Osoby nim dotknięte mogą się pocić nawet kiedy pozostają w spoczynku lub gdy temperatura otocznie jest niska.  Jeżeli cierpisz na nadmierną potliwość to nie należysz do wyjątków . Bardzo duża część naszego, współczesnego społeczeństwa boryka się także z tym problemem.

Ostatnio w USA zyskuje popularność ciekawe i nowatorskie rozwiązanie – MiraDry-, które znacznie może przyczynić się do skutecznego i trwałego zmniejszenia potliwości pod pachami.

MraDry jest bezpiecznym , bezinwazyjnym,  zabiegiem ambulatoryjnym, którego celem jest dezaktywacja gruczołów potowych pod pachami. MiraDry daje najskuteczniejsze i najtrwalsze rezultaty w leczeniu nadmiernego pocenia (nadpotliwości ) pod pachami, a więc w miejscu, w którym ten problem pojawia się najczęściej i sprawia największy dyskomfort.

Nadmierne pocenie – MiraDry

Jest to stosunkowo prosty zabieg, który przeprowadzany jest w gabinecie lekarskim.  Zabieg polega na przyłożeniu do pachy specjalnej głowicy tego urządzenia. Emituje ona w sposób bardzo precyzyjny promieniowanie ( energię) elektromagnetyczną, której celem jest trwałe zablokowanie gruczołów potowych.  Usunięte gruczoły potowe nie ulegają odbudowie (regeneracji).

Jak przebiega zabieg?

 Zabieg MiraDry jest  stosunkowo prosty.  Przeprowadza się go w gabinecie lekarskim.  Polega on na przyłożeniu do pachy specjalnej głowicy urządzenia, która emituje  w sposób bardzo precyzyjny promieniowanie ( energię) elektromagnetyczną, w efekcie czego następuje trwałe zablokowanie gruczołów potowych.  Usunięte gruczoły potowe nie ulegają odbudowie (regeneracji).

Nadmierne pocenie - nadpotliwość - leczenie

Nadmierne pocenie – nadpotliwość – leczenie

Zabieg ten nie jest on bolesny, gdyż nie wykorzystuje się takich inwazyjnych metod jak nacięcia czy nakłucia ( w odróżnieniu na przykład do stosowania botoksu ).  Stopień nasilenia wiązki promieniowania elektromagnetycznego jest dostosowany indywidualnie do każdego pacjenta.  Aby jednak wyeliminować całkowicie ryzyko pojawienia się bólu stosowane jest znieczulenie miejscowe pod pachami  przed rozpoczęciem zabiegu.  Zazwyczaj cała procedura trwa  około jednej godziny.  W celu zmaksymalizowania efektywności większości pacjentów zaleca się przeprowadzenie zabiegu uzupełniającego w okresie około trzech miesięcy.

Jakich efektów można się spodziewać?

Zastosowanie MiraDry nie tylko daje trwałe skutki, ale jednocześnie metoda ta wymaga bardzo krótkiego okresu rekonwalescencji. Lekarz może zarekomendować stosowanie niektórych leków przeciwbólowych (sprzedawanych bez recepty), lub stosowanie okładów z lodu z uwagi na spodziewaną  możliwość wystąpienia minimalnych obrzęków lub podrażnień  U niektórych pacjentów mogą wystąpić  także  krótkotrwałe zmiany w czuciu pod pachami. Pomimo tych drobnych niedogodności większość pacjentów zauważa korzystne efekty natychmiast po zabiegu. Większość pacjentów odczuwa natychmiastowe zdecydowane zmniejszenie potliwości pod pachami. Jednak, jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, efekty mogą być różne u poszczególnych pacjentów. W jednym z ostatnich testów (badań) klinicznych średnie zmniejszenie potliwości wynosiło 86%.

Efekty są długotrwałe ponieważ zabieg ten dezaktywuje (wyłącza) i usuwa gruczoły potowe pod pachami . Tak usunięte gruczoły nie ulegają odbudowie i z tego powodu ilość wytwarzanego tam  potu jest zdecydowanie mniejsza.

Czy dezaktywacja gruczołów pod pachami jest szkodliwa?

Na całym ciele ludzkim znajduje się około 4 milionów gruczołów potowych. Z tego około 2% z nich znajduje się pod pachami. Wyeliminowanie tak małej ilości nie wpływa na zdolność organizmu do samoochładzania.

Czy MiraDry może być używane tylko pod pachami?

Obecnie metoda  MiraDry jest zalecana dla osób powyżej osiemnastego roku życia, które cierpią z powodu nadmiernego pocenia (nadpotliwości) . Zabieg ten nie może być stosowany na inne partie ciała niż pachy.

 W przeciwieństwie do innych zabiegów MiraDry  daje trwałe rezultaty przyczyniając się do znacznego zmniejszenia potliwości pod pachami.  Celem innych zabiegów jest jedynie tymczasowe wyłączenie, lub chirurgiczne usunięcie gruczołów potowych. MiraDry jest zabiegiem bezpiecznym i bezinwazyjnym, który trwale wyłącza działanie gruczołów potowych.

 Jeżeli nadmierne pocenie utrudnia ci codzienne życie skontaktuj sie ze swoim lekarzem celem konsultacji i wyboru najlepszej metody leczenia tej dolegliwości.